تور زمین قشم بهمن 99

فایل pdf
بهمن 99
2شب و 3 روز
زمینی
تعداد بازدید : 537
بروزرسانی : 1399/10/17
تاریخ انقضا : 1402/11/18
شهر(ها) : قشم ,
کشور(ها) : ایران ,

تور زمین قشم بهمن 99

ویژه بهمن98
2شب و 3 روز
 
 
 
هتل درجه قیمت خدمات آدرس
دیپلمات 2 395 صبحانه بلوار آزادگان
بهشت 3 400 صبحانه خ فلسطین
مارینا 1 3 410 صبحانه شهرک صنعتی فجر
شهریار 3 560 صبحانه درگهان
سما 3 625 صبحانه چهارراه گلستان
آتامان 4 675 صبحانه بلوار گلستان
بوتیک ایرمان 4 815 صبحانه خ پژوهش
   
 
توضیحات :
 
در صورت بدی آب و هوا ترانسفر از بندر لاف انجام می شود و مابه التفاوت به عهده مسافر می باشد.
 
در صورت درخواست ترانسفر از راه آهن به هتل و بالعکس برای هتل های قشم مبلغ 80 هزار تومان اضافه میشود.
قشم
قِشم بزرگ‌ترین جزیرهٔ ایران و خلیج فارس واقع در تنگهٔ هرمز است. این جزیره در دوران ساسانیان ابرکاوان نام داشته‌است. شهرستان قشم بخشی از استان هرمزگان است که خود جزیرهٔ قشم را شامل می‌شود.شهر قشم در شرقی‌ترین نقطه جزیره واقع شده‌است و به رغم آنکه این شهر نسبت به کل جزیره مرکزیت هندسی ندارد، اما به علت موقعیت مهم استراتژیک آن (دید گسترده به جنوب، شمال و شرق، دید به تنگه هرمز، نزدیکی به بندرعباس و…) از قدیم واجد اهمیّت بوده و عمده‌ترین سکونتگاه جزیره محسوب می‌شده‌است.
 
تاریخچه قشم :
تاریخچه جزیره از آغاز سکونت در آن آغاز می شود. بر اساس سنگواره‌هاى کشف شده در سواحل ايران، پیشینه سکونت در خلیج فارس به حدود ۴۰۰هزار سال پیش باز می گردد. بد نیست بدانید وسايل اوليه زندگى انسان که سنگی هستند در بوشهر به دست آمده و ابزاری از چوب و صدف نیز در سواحل خلیج فارس دیده شده است. به نظر می رسد که انسان اولیه از آب ها عبور کرده و خود را به قشم رسانده تا به شکارگاه های بکر و آب شیرین دسترسی پیدا کند. به این ترتیب زيستگاه‌هاى کوچک شکل می گیرند و اجتماعات بزرگ کم کم در جزیره پدیدار می شود. انسان مهاجر کم کم می آموزد که از صيدگاه هاى طبيعى قشم چگونه ماهی به دست آورد.
به طور کلی قشم و تمدن باستانی آن همواره وابستگی خاصی به حکومت مرکزی ایران داشته و عضوی از کالبد این کشور به شمار می آمده است. قشم براى عيلامى ها موقعيت بسيار ويژه ای داشت و از اهميت استراتژيکى برخوردار بود چرا که محلی برای نظارت آنها بر عبور دريانوردها از تنگه هرمز به قلمرو عيلامى ها به شمار می آمد. سومری ها نیز به همراه عیلامی ها در جزیره قشم ساکن شدند و از شرایط آن برای مقابله با دشمنان بهره گرفتنند. دولت هخامنشى نیز در سال ۵۷۱قبل از ميلاد و در زمان داريوش، متخصصان زیادی را در قشم گرد هم آورد و شروع به کشتی سازی در آنجا کرد. حفر کانال سوئز در زمان داريوش و اتصال مديترانه به درياى سرخ نیز باعث شد که دريانوردى در خليج فارس رونق پیدا کند و بر اهميت تنگه هرمز و جزيره قشم نيز افزوده شود. این جزیره به يک مرکز بزرگ کشتى‌ سازى تبدیل شد و ساخت کشتی های آبی خاکی برای اولين‌بار در جهان در زمان هخامنشى صورت گرفت.
با آغاز حکومت اسلامی، خلیج فارس و جزیره قشم نیز تغییراتی را به خود دید و آمیزه ای از تمدن و فرهنگ اسلامی و ایرانی در آن به وجود آمد.
خلفای عرب و حاکمان منصوب از جانب آنها چند قرن بر ایران و جزیره قشم و خلیج فارس حکمرانی کردند تا اینکه حکومت آل بویه شکل گرفت و حکمرانان ایرانی دوباره بر قشم تسلط یافتند. این جزیره از حمله مغولان نیز در امان نماند و امیران آنها نیز برای مدتی در منطقه حکمرانی کردند. در همین زمان جزیره قشم که در مسیر رفت و آمد از غرب به شرق قرار داشت توجه دریانوردان و بازرگانان اروپایی را به خود جلب کرد.
پرتغالی ها نخستین اروپایی هایی بودند که جزیره قشم و اطراف آن را تصرف کردند و بیش از یک قرن در آن حضور داشند. آنها سپس جای خود را به هلندی ها و انگلیسی ها دادند.
با تشکیل حکومت صفوی، امام قلی خان -سردار بلند آوازه عصر صفوی- پرتغالی ها را از جزیره بیرون راند، اما با سست شدن حکومت صفوی جزایر جنوب ایران دوباره از سوی بیگانگان مورد استعمار قرار گرفت. از اواسط حکومت قاجار بود که حضور انگلیسی ها در خلیج فارس آشکارتر از پیش شد و شکلی سلطه آمیز به خود گرفت. با پایان حکومت قاجار و آغاز حکومت پهلوی نیروی دریایی جوان ایران تشکیل شد و جزیره قشم دوباره به ایرانیان بازگشت.
 
 
جزیره قشم کجاست؟
جزیره قشم یکی از جزایر بزرگ خلیج فارس در استان هرمزگان واقع شده است . جذابیت و طبیعت قشم زبانزد است ولی اغلب دیدنی های آن از مرکز شهر دور هستند. خلیج زیبای همیشه فارس جزایر زیادی را درون خود جای داده است که یکی از آنها جزیره قشم است.
جزیره قشم به علت نزدیکی به بندرعباس دارای تردد و رفت و آمد فراوانی میباشد . جزیره قشم در حال حاضر یکی از مناطق آزاد تجاری میباشد که از سوی دولت قوانین خاص مناطق آزاد در آن واقع گردیده است.
قشم در استان هرمزگان ، در تنگه ی هرمز واقع شده است که به عنوان بزرگ ترین جزیره ی ایران شناخته شده و سالانه گردشگران داخلی و خارجی زیادی همراه با تور قشم به این جزیره زیبا با دیدنی های فراوان سفر می کنند.
قابل توجه مسافران عزیز تور قشم ، این جزیره با وسعت 1500 کیلو متری خود بیش ترین سواحل و کرانه ها را در جزایر خلیج فارس به خود اختصاص داده است. از جزایر قشم می توان به جزایر زیتون ، سیمین ، نار شیب دراز ، دوستکو و سلخ نیز اشاره کرد.یکی از ویژه گی های سواحل قشم ، سواحل گلی و شنی آن می باشد که از نظر شکل تنوع زیادی دارد.
آب و هوای قشم به طور کلی در دسته آب و هوای گرم و مرطوب می باشد که گرم ترین دمای جزیره قشم از 10 تیر ماه تا 10 شهریور ماه می باشد ، همچنین ماه های دی و بهمن سرد ترین ماه جزیره قشم است که پیشنهاد می کنیم گردشگران تور قشم در این فصل به این جزیره دیدنی سفر کنند. برای اطلاعات بیش تر بدانید که حداقل دما در جزیره قشم 16 درجه سانتی گراد و حداکثر دما در این جزیره 46 درجه سانتی گراد می باشد.
جاذبه های گردشگری جزیره قشم که مورد توجه گردشگران تور قشم می باشد شامل : دره ستاره گان جزیره قشم ، قلعه پرتغالی های ، قلعه نمکی نمکدان ، ژئو پارک و پارک کروکدیل قشم نیز می باشد که در طول سفرتان می توانید از جاذبه های تاریخی لذت و همچنین هیجان را در این جزیره با مناسب ترین قیمت تجربه کنید.
گردشگران تور قشم توجه داشته باشند ، خوراکی های محلی این جزیره شامل نان تمشی که نان سنتی این جزیره است که با نوعی سس مخصوص پخته می شود ، نوشیدنی چای شیر و غذا های معروف این جزیره می توان به قلیه ماهی اشاره کرد که به هیچ عنوان خوردن آن را از دست ندهید.
 
اطلاعات پرواز :
فرودگاه تازه تاسیس شده قشم تا مرکز شهر60 کیلومتر فاصله دارد که برای گردشگران تور قشم یک ساعت و نیم تا خود جزیره مسافت خواهد داشت.
پرواز های قشم شامل سه شرکت هواپیمایی ماهان ، معراج و قشم ایر در مسیر تهران قشم فعالیت دارند که شما گردشگران عزیز تور قشم با تماس از بخش فروش می توانید از ساعات پرواز اطلاعات کسب نمایید.
مسیر تهران قشم همه روزه پرواز دارد و هزینه آن از حدود قیمت 100 هزار تومان شروع و تا حدود قیمت 180 هزار تومان می باشد که در روز های تعطیلی و روز های خاص قیمت ها مقداری تغییر می کند، این قیمت برای یک پرواز می باشد برای رفت و برگشت هزینه ی آن دو برابر می شود.
مسافت هوایی مشهد به قشم 1082 کیلومتر و مدت زمان سفر هوایی مشهد به قشم 1 ساعت 50 دقیقه
مسافت هوایی تهران به قشم 1072 کیلومتر و مدت زمان سفر هوایی تهران به قشم 1 ساعت و 55 دقیقه
مسافت هوایی اصفهان به قشم 772 کیلومتر و مدت زمان سفر هوایی اصفهان به قشم 1 ساعت و 28 دقیقه
مسافت هوایی شیراز به قشم 479 کیلومتر و مدت زمان سفر هوایی شیراز به قشم 1 ساعت و 5 دقیقه
فرودگاه قشم آغاز کار خود را با دو هواپیمای نیمه پیشرفته در سال 1372 شروع کرد که تا سال 1380 توانست آن ها را به 7 فروند هواپیما برساند. خط هواپیمایی این جزیره برای گردشگران تور قشم به نام قشم ایر تاسیس شد که در سال 1385 به دلایلی سهام داران تصمیم بر واگذاری امتیاز این مجموعه عظیم کردند که پس از گذشت 10 سال هنوز هم خطوط هوایی برای مسافرین تور قشم با نام قشم ایر شناخته شده می باشد.
 
مسیر دسترسی:
-فرودگاه بین المللی قشم :در حال حاضر پروازهای فرودگاه قشم به مقاصد زیر و بالعکس صورت می گیرد.
تهران، مشهد، رشت، شیراز، اصفهان، کیش، دبی
-پایانه اتوبوسرانی قشم :قشم ترمینالی دارد که به مسافران به مقاصد شیراز، بوشهر، تهران، اصفهان و ... خدمات ارائه می دهد. اتوبوس ها به وسیله لندیگراف و از طریق مسیر بندر خمیر - بندر لافت وارد قشم می شوند.
- ایستگاه راه آهن بندرعباس :می توانید به ایستگاه راه آهن بندرعباس بروید و از آنجا با شناورهای تندرو خودتان را به قشم برسانید. این شناورها هر بیست دقیقه از اسکله حقانی بندرعباس به سوی قشم می روند و در بندر پل نیز استفاده از لندیگراف ها (خوروبرها) امکان پذیر است. طول مسافت از اسکله حقانی حدود ۲۲کیلومتر است که بسته به شناور از ۴۰دقیقه تا یک ساعت طول می کشد.
 
جاذبه های جالب و دیدنی جزیره قشم:
از جاذبه های جزیره قشم تنگه چاهکوه، تنگه عالی محمد، لنج سازی و بام قشم، غارنمکدان،جنگل حرا، جزایر ناز، منطقه کاسه مسلخ و انجیر معابد را میتوان نام برد. سایر دیدنی های این جزیره پارک کروکودیل ها، آکواریوم، پروانه طلایی و اگر اهل ورزش هستید، پرواز با پاراگلایدر، دوچرخه سواری و غواصی را امتحان کنید.
دره ستارگان، قلعه پرتغالی ها، غار تماشایی خربس، گورستان های تاریخی و آب انبار بی بی از سایر دیدنی هایی است که در سفر به قشم نباید از آن غافل شوید.
در بندر لافت میتوانید از بافت سنتی خانه ها و قلعه نادری و چاه های تلا دیدن کنید. خرید از بازار درگهان را در سفر به قشم فراموش نکنید. روستای شیب دراز نیز محل تخم ریزی لاک پشت هاست که از جاذبه های سفر میباشد. روستای توریان، جزایر ناز، سد گوران در روستای گوران، مقبره ی بی بی مریم در روستای تم سنیتی گزینه های کمی دور تر از شهر قشم میباشند که در صورت داشتن وقت کافی میتوانید از آنها دیدن کنید.
قدم زدن و نشستن کنار ساحل قشم خود به تنهایی از بهترین و جذاب ترین تفریحات در سفر به قشم میباشد.
جذاب ترین قسمت سفر به قشم مراکز خرید و بازار قشم میباشد؛ سیتی سنتر قشم، مرکز خرید ستاره قشم، مجتمع زمرد، مرکز خرید فردوسی، مرجن، پردیس، خلیج فارس، سیمرغ، نخل زرین و راه ابریشم از مرکز خریدهای مهم قشم هستند. در بازارهای بندر درگهان کالاها را میتوانید به قیمت مناسب پیدا کنید. خرید ادویه از قشم که عطر و بوی تندی دارند و کیک هلر، نان تموشی و خرما که از سوغاتی های خوشمزه هستند را فراموش نکنید.
 
 
آب و هوای قشم :
قشم گرم و مرطوب است. بیشترین دمای قشم ۴۶درجه و کمترین ۱۶درجه‌ی سانتیگراد ثبت شده است. میزان رطوبت در گرما بالا است.
 
اطلاعات ضروری قشم:
کد قشم: ۰۷۶
فاصله از تهران: ۱۲۷۶کیلومتر تا بندرعباس
مدت سفر زمینی: ۱۴ساعت تا بندرعباس
مدت سفر هوایی: ۱ساعت و ۳۰دقیقه
مدت سفر با قطار: ۱۹ساعت تا بندرعباس
 
راههای سفر به قشم:
ساده‌ترین راه رسیدن به قشم، تهیه بلیط هواپیما و پیاده شدن در فرودگاه قشم است. چرا که ممکن است برای سفر به قشم تصمیتان انتخاب تور نباشد در این صورت نیز تهیه بلیط از جمله برنامه‌های بسیار مهم سفر است. این بار هم کجارو این امکان را دارد تا شما را به بهترین آژانس‌های مسافرتی با ارزان‌ترین قیمت‌ها برای تهیه بلیط قشم راهنمایی کند، این فرصت را از دست ندهید و حتما برای تهیه بلیط به این جزیره و سایر شهرهای ایران از امکانات کجارو بهره‌مند شوید.
اما می‌توانید از راه زمینی به بندرعباس بروید و از آن‌جا راهی قشم شوید. اگر با قطار یا اتوبوس به بندرعباس برسید،‌ به اسکله‌ی شهید حقانی خواهید رفت تا سوار بر اتوبوس دریایی به قشم بروید. هزینه‌ی بلیط قطار برای کوپه‌ی ۶نفره و ۴نفره از ۷۰هزار تومان  تا ۱۱۰هزار تومان است.
بعضی‌ها با ماشین شخصی به بندرعباس می‌روند. در این‌صورت دو گزینه پیش روی شما است. پارک کردن ماشین در بندرعباس و رفتن به قشم با اتوبوس دریایی؛ یا رانندگی تا بندر پل،‌ سپردن ماشین به لندینگ کرافت، رسیدن به لافت و رانندگی به درگهان و سپس قشم.
ساعت کاری اتوبوس دریایی از بندرعباس به قشم از ۶صبح تا ۱۱و نیم شب، و از قشم به بندرعباس ۶و نیم صبح تا ۱۰شب است. اتوبوس دریایی طی ۵۰دقیقه شما را در مقصد پیاده می‌کند.
هزینه‌ی بلیط هواپیمای تهران به قشم در تعطیلات مانند نوروز بالاتر است.
 
بازارهای قشم
جزیره بزرگ جنوب ایران یعنی قشم به دلایل متعددی همانند داشتن جاذبه های زمین شناختی بسیار و طبیعت زیبایش و همچنین مردم مهمان نوازش هر ساله در فصل های سرد سال مملو از گردشگران می شود. جزیره قشم جزو مناطق آزاد تجاری کشورمان ایران محسوب شده و به طبع آن، بازارهای متعددی از در آن ساخته شده است. قشم یکی از مناطق توریستی و گردشگری برای خرید در ایران است و بازارهای قشم در سرتاسر این جزیره موقعیت های خرید بسیار خوبی را برای گردشگران فراهم آورده است. به طوری که اجناس متعدد با قیمت های مناسب و گاها ارزان در این جزیره یافت می شوند. مجله الی گشت برای آشنایی بیشتر شما به معرفی تک تک بازارهای قشم و مراکز خرید قشم می پردازد تا به راحتی بتوانید خرید در قشم انجام دهید.
سیتی سنتر قشم :
اگر برندباز هستید و به دنبال برندهای مختف برای خرید هستید، به بازار سیتی سنتر قشم برودید. نمایندگی برندهای معروف زیادی در سیتی سنتر قشم است که در این میان به محصولاتی همانند پوشاک، لوازم آرایشی، بهداشتی، لوازم خانگی و حتی لوازم ورزشی همانند ورزش اسکی قرار گرفته اند. برای سرگرمی و تفریحی کودکان و خریداران در مرکز خرید سیتی سنتر قشم شهربازی و رستوران نیز ساخته شده است. تمام این موارد، بازار سیتی سنتر را به یکی از بهترین بازارهای قشم تبدیل نموده است.
آدرس: جزیره قشم، قشم، میدان امام قلی خان
 
بازار بندر درگهان قشم:
در کنار شهر و بندر قشم و در حدود ۲۰دقیقه رانندگی از این مکان می توانید به شهر درگاهان برسید. در درگاهان بازار مشهور درگهان قرار گرفته که برای خرید پوشاک و کفش و هر آنچه که می پسندید مناسب است. قیمت های بسیار مناسب و ارزانی را در این بازار پیدا می نمایید.

آدرس: جزیره قشم، شهر درگهان
 
مجتمع تجاری زمرد درگهان:
مجتمع تجاری زمرد قشم از دیگر بازارهای قشم است که در بندر درگهان واقع شده عمده محصولات و اجناس آن، پوشاک است. این بازار بیشتر برای عمده فروشی مناسب بوده و در نتیجه بسیاری از فروشندگان و مغازه داران برای خرید اجناس درون مغازه هایشان وادر این بازار می شوند.
آدرس: جزیره قشم، درگهان، خیابان ناخدا، در کنار مرکز خرید نخل و پاساژ دو دلفین. در کنار میدان انقلاب
 
مرکز خرید دو دلفین قشم:
از مراکز خرید ارزان و بازارهای قشم که می توان گفت خریداران و بازدید کننگان بسیاری دارد، می توان به مرکز خرید دو دلفین قشم اشاره کرد. در این مرکز خرید اجناسی همانند پوشاک، کیف و کفش، لوازم آرایشی و بهداشتی، عطر و ادکلن، لوازم خانگی، لوازم آشپزخانه، لوازم لوکس، انواع گل و گیاه و بسیاری دیگر وجود دارد و می توانید از میان آن ها بهترین برندها را خریداری نمایید. طراحی این مرکز خرید بسیار زیبا و مناسب صورت گرفته و هوای خنک و مطبوع درون ساختمان آن، شما را از گرما و هوای شرجی و دم کرده بیرون می رهاند. می توانید با خیالی آسوده در این مجتع و مرکز خرید بچرخید و هر چه که می خواهید بخرید. هنگامی هم که خسته شدید، در رستوران و کافی شاپ آن، غذای مورد نظرتان را سفارش دهید. سیستم تاسیساتی مناسب و امکانات رفاهی مرکز خرید دو دلفین قشم به همراه پله برقی و آسانسور می تواند برای حداقل نصف روز شما را درون این ساختمان نگاه دارد.
آدرس: جزیره قشم، درگهان، خیابان ناخدا و در کنار مرکز خرید نخل
 
پاساژ سیمرغ قشم:
پاساژ سیمرغ دارای ۴طبقه مجتمع تجاری بوده که جدای از غرفه ها و مغازه های خرید در آن امکانات تفریحی و سرگرمی نیز، وجود دارد. طبقات همکف و اول این مرکز خرید، فروشگاه‌ها قرار گرفته اند و در طبقه دوم می توانید برای سفارش غذا یا بازی به رستوران، کافی‌شاپ و همچنین سالن بیلیارد آن بروید.
آدرس: جزیره قشم، قشم، بلوار ولیعصر، میدان قلی خان
 
مرکز تجاری فردوسی قشم:
از مجتمع ها و بازارهای قشم مرکز تجاری فردوسی قشم است. این مرکز خرید ۳طبقه داشته که تنها دو طبقه از آن واحد تجاری بوده و یک طبقه آخر آن اداری محسوب می شود. طبقات تجاری مجتمع در طبقه‌ های اول و دوم مجتمع خرید فردوسی قشم، از ۴۵۰واحد و مغازه تشکیل شده که کالاهای متعدد و متنوعی را می فروشند. فکر می کنید برای دیدن تمام ۴۵۰مغازه چقدر زمان نیاز دارید؟ پس از تماشای مغازه ها و خرید در مرکز خرید فردوسی قشم می توانید برای رفع خستگی به رستوران آن رفته و دوباره انرژی بگیرید. از امکانات دیگر این مجتمع خرید می توان پله برقی، آسانسور، نمازخانه و سیستم تهویه مرکزی را عنوان نمود.
 آدرس: جزیره قشم، قشم، میدان گلها، خیابان ولیعصر، نرسیده به خیابان فلسطین، در کنار مرکز خرید ستاره قشم و روبروی مرکز خرید پردیس قشم
 
مرکز خرید مرجان قشم:
مرکز خرید مرجان قشم دارای دو فاز یا دو ساختمان مجزا است. در ساختمان شماره ۱آن که دو طبقه دارد، تنها در طبقه همکف و اول شاهد مغازه ها و فروشگاه ها هستند. طبقه سوم آن مجتمع مسکونی بوده و برای عموم بسته است. ساختمان و فاز شماره دو مرکز خرید مرجان قشم هم، از دیگر بازارهای قشم است که آن هم تنها دو طبقه بازار و واحد تجاری دارد. باقی طبقات این ساختمان و مجتمع اداری و مسکونی هستند. این مرکز خرید، مخصوص افرادی است که قصد خرید و فروش عمده کالاهای خود را دارند.
آدرس: جزیره قشم، قشم، بلوار ولیعصر، چهارراه پردیس
 
مرکز خرید خلیج فارس قشم:
مرکز خرید خلیج فارس از دیگر بازارهای قشم با ۴طبقه بوده که آن نیز همانند مرکز خرید پردیس قشم دارای دو طبقه تجاری، طبقه سوم مسکونی و طبقه آخر رستوران‌ خلیج فارس است. دو طبقه همکف و اول این مجتمع تجاری بوده و می توانید در میان مغازه هایی با اجناس و کالاهایی از جمله انواع پوشاک، لوازم خانگی و لوازم الکترونیکی مختلف قدم بزنید و خرید خود را انجام دهید.
آدرس: جزیره قشم، قشم، میدان گلها، خیابان ولیعصر، نرسیده به خیابان فلسطین، در کنار مرکز خرید ستاره قشم
 
مرکز خرید پردیس قشم:
از دیگر مجتمع های خرید و بازارهای قشم می توان به ساختمان ۴طبقه دیگری به نام مرکز خرید پردیس قشم اشاره کرد. این مجتمع خرید دارای دو طبقه تجاری در طبقه همکف و اول و دارای دو طبقه مسکونی است. دو طبقه انتهایی این مجتمع مسکونی هستند. در واحدهای تجاری اجناس و کالاهایی همانند انواع پوشاک، لوازم خانگی، لوازم لوکس و دکوری و سایر کالاهای مورد نیازتان را می توانید خریداری کنید. همچنین امکانات خدماتی همانند کافی‌شاپ و کافی‌ نت، بانک تجارت و موسسه مالی بنیاد، چندین نمایندگی و کلاس‌های آموزشی قرار گرفته است. رستوران این مرکز خرید استثنا بوده که در طبقه سوم این مجتمع قرار گرفته است.
آدرس: جزیره قشم، قشم، میدان گلها، خیابان ولیعصر، نرسیده به خیابان فلسطین، روبروی مرکز خرید ستاره قشم و مرکز خرید فردوسی قشم و در کنار مرکز خرید میلاد
 
بازار راه ابریشم قشم:
از بازارهای قشم است که معماری آن شما را متعجب می نماید. این بازار و مرکز خرید، دو ساختمان مجزا دارد. برای بازدید از هر دو ساختمان نیاز ندارید که از یک سساختمان بیرون آمده و پس از عبور از پیاده رو وارد ساختمان دیگر شوید. در حقیقت در میان این دو ساختمان و در طبقات بالای آن، پلی  هوایی و شیشه ای تعبیه شده است که دو ساختمان را به هم متصل می نماید. مرکز خرید راه ابریشم امکانات متعددی از جمله پارکینگ، آسانسور، پله برقی، سیستم تهویه هوا، سیستم تهویه، فضای سبز و ۹۰فروشگاه دارد.
 
مجتمع تجاری-اداری نخل زرین قشم:
دو فاز مجتمع نخل زرین از دیگر بازارهای قشم بوده که فاز اول آن دارای واحدهای تجاری و اداری و فاز دوم آن شامل فضاهای تجاری، تفریحی، خدماتی و همچنین اقامتی است.
 آدرس: جزیره قشم، قشم، بلوار ولیعصر، میان دو میدان انقلاب و میدان قلی خان
 
مرکز خرید ستاره قشم:
یکی از شیک ترین و جدیدترین بازارهای قشم همین مجتمع خرید و مرکز خرید ستاره قشم است. ساختمان مرکز خرید بین المللی ستاره قشم، ۳طبقه و ۶۴۱واحد تجاری داشته و برندهای معروف ایرانی و دیگر برندهای معروف دنیا در این مرکز خرید وجود دارند. همانند دیگر مراکز خرید کشورمان در این مرکز خرید نیز، تفریحات و سرگرمی هایی همچون اتاق بازی و وسایل بازی در کنار رستوران ها و فست فود و کافی شاپ ها قرار گرفته اند.
آدرس: جزیره قشم، قشم، میدان گلها، بلوار ولیعصر
 
بازار قدیم قشم:
از قدیمی ترین و شناخته شده ترین بازارهای قشم و همچنین منطقه آسیا و خاورمیانه بوده که در آن می توانید اجناس و کالاهایی همانند انواع طلا و جواهر، لباس، کیف و کفش محلی، صنایع دستی، ظروف مسی، انواع فرش و انواع سوغات خوراکی را در آن دیده و خریداری کنید. مردم بومی و محلی قشم با لباس های محلی خود در این بازار حضور دارند و صنایع دستی خود را به فروش می رسانند. اگر می خواهید بیشتر با مردم و آداب و رسوم قشم آشنا شوید، به شما پیشنهاد می دهیم که به دیدن این بازار بروید. یکی از خوبی هایی که این بازار دارد، موقعیت قرار گیری آن است. این بازار دقیقا روبروی بندرگاه قشم قرار گرفته و در نتیجه فرصت خوبی برای گشت و گذار را در اختیار شما قرار می دهد. در هر برنامه سفر به قشم می توانید بازار قدیم قشم را جای دهید. چرا که در مسیر عبور تور ها و گروه های سفر به قشم است.
 
جاذبه‌ها:
بازار درگهان، دورنمای جزایر ناز، دره ستاره‌ها، غار خوربس، جنگل حرا، سواحل زیبای خلیج فارس
 
هتل‌های لوکس قشم:قشم هتل‌های خوب و راحتی دارد که کمی گران‌تر از بقیه هستند؛ مانند هتل سورینت، هتل ارم، هتل الوند ۱، هتل مارینا ۲، هتل فولتون، پلاژ سیمین یا ساحل طلایی و هتل ژئوپارک.
هتل‌های متوسط قشم: هتل‌های دیانا،‌ ساحلی خلیج‌فارس، آرام، سما ۱، کیمیا ۴، سینگو، هتل آپارتمان پلاس و هتل آپارتمان آنا.
هتل‌های ارزان قشم: هتل‌های آسماری، دیپلمات،‌ آسمان، نخل زرین،‌ آرام، پرشین گلف، بهشت، آسمان، ایرسا و هتل آپارتمان وانیا از جمله هتلهای ارزان‌های قشم هستند .
 
دیدنی‌های قشم:
چیزی که در قشم پایانی ندارد،‌ جذابیت طبیعت آن است. اغلب دیدنی‌های قشم از مرکز شهر دورند، اما بدون تردید ارزش وقت گذاشتن و هزینه کردن را دارند.
تنگه چاه کوه، تنگه‌ی عالی محمد، لنج سازی و بام قشم را در یک روز سر بزنید. رستوران خانه امینی در روستای طبل گزینه‌ی خوبی برای غذا خوردن است.
غار نمکدان، جنگل حرا، جزایر ناز،‌ منطقه‌ی کاسه سلخ و انجیر معابد بسیار تماشایی هستند. پارک کروکودیل، آکواریوم پروانه طلایی،‌ و اگر اهل ورزش هستید، پرواز با پاراگلایدر،‌ دوچرخه‌سواری و غواصی را فراموش نکنید.
دره‌ی ستارگان، قلعه پرتغالی‌ها، غار تماشایی خربس، گورستان‌های تاریخی و آب انبار بی‌بی هم از جاذبه‌های قشم هستند.
در بندر لافت از بافت سنتی خانه‌ها دیدن کنید و به قلعه نادری و چاه‌های تلا سر بزنید. در هنگام می‌توانید به تماشای شنای دلفین‌ها بروید و در رستوران رفتاری غذا میل کنید.
اگر اهل خرید هستید، بازدید از درگهان را در برنامه‌ی خود داشته باشید.
روستای شیب دراز که در بعضی ماه‌ها محل تخم‌ریزی لاک‌پشت‌ها است، روستای توریان، جزایر ناز، سد گوران در روستای گوران، مقبره‌ی بی‌بی مریم در روستای تم سنیتی گزینه‌های کمی دورتر از مرکز شهر قشم هستند.
برای متوقف کردن سیر در تاریخ، به پارک زیتون قشم بروید که فضاهای ورزشی و سینمای چهار بعدی هم دارد.
و ساحل! قدم زدن و نشستن کنار ساحل قشم را در برنامه‌ی هر روز بگنجانید.
 
سوغات قشم:
کافی است مقداری ادویه تهیه کنید، تا بخشی از عطر و بوی آشپزخانه‌های قشم را با خود ببرید. کیک هلر را از روستای هلر بخرید. نان تموشی تنها یکی از نان‌های محلی خوش‌مزه است که از باید از محلی‌ها بخرید. از آن‌جا که در جنوب هستید، خرما هم بخشی از سوغاتی است. می‌توانید صنایع دستی دریایی، لباس محلی،‌گلیم و رودوزی سنتی و صنایع دستی حصیری  تهیه کنید. و البته از بازارهای درگهان و قشم انواع پوشاک با قیمت مناسب بخرید، هم برای خودتان و هم سوغات.
غذا و خوشمزه های قشم:
در هر جای قشم که احساس گرسنگی کردید جلوی اولین رستوران که اغلب سنتی هستند توقف کنید و سفارش یک غذای دریایی خوشمزه بدهید. به واسطه همسایگی با دریا، سفره قشمی ها مملو از آبزیان است. آنها از ماهی ها، صدف ها، خرچنگ ها و .... غذاهای بسیار لذیذی تهیه و حسابی نمک گیرتان می کنند. خورش قلیه‌ماهی معروف ترین غذای جنوب کشور و قشم است که نباید چشیدنش را از دست بدهید. به هنگام دیدن منوی غذایی حتما از بومی ها بخواهید که راهنمایی تان کنند چرا که برخی از این غذاها بسیار تند هستند و یا ممکن است شامل موادی باشند که خیلی به مزاج شما خوش نیایند.